Sinemia -

11 gün önce

Kenan İmirzalıoğlu'nun Fatih Sultan Mehmet'i Canlandırdığı ''Mehmed: Bir Cihan Fatihi'' Dizisinin İlk Tanıtımı Yayınlandı

Mehmed bir cihan Fatihi'nin ilk fragmanı

Fatih Sultan Mehmet'in hayatı ve İstanbul'un fethedilişinin hikayesinin anlatıldığı dönem dizisi, bu sezonun en iddialı yapımlarından biri olmaya aday.

Mehmed Bir Cihan Fatihi'nin konusu ve oyuncu kadrosu

Mehmed Bir Cihan Fatihi'nin konusu ve oyuncu kadrosu

Dizi, Fatih Sultan Mehmet'in hayatı ekseninde; İstanbul'un Fethi ve dönemin diğer önemli gelişmelerini anlatıyor. Kenan İmirzalıoğlu'nun Fatih Sultan Mehmet'i canlandırdığı dizide yer alacağı söylenen Selin Demiratar son anda dizinin kadrosundan çıkarılmıştı. Onun yerine Fi dizisiyle yıldızı parlayan güzel oyuncu Büşra Develi kadroya dahil oldu. Dizinin oyuncu kadrosunda Kenan İmirzalıoğlu ve Büşra Develi dışında; Metin Akpınar, Çetin Tekindor, Altan Erkekli, Gürkan Uygun, Funda Eryiğit, Burak Tamdoğan, Ertan Saban, Duygu Boztepe gibi isimler yer alıyor. Yapımcılığını o3 Medya'nın, yönetmenliğini Altan Dönmez'in üstlendiği dizi Kanal D'de yayınlanacak. Ocak ayında yayınlanması beklenen dizinin yayın tarihi değişmişti. Yayın tarihi net olmamakla birlikte, dizinin bu ay içersinde yayınlanması bekleniyor.

KAYNAĞI GÖR
Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle’ı indirin, hiçbir gelişmeyi kaçırmayın!
BUNDLE'I İNDİR