-

1820 gün önce

Sırf Orada Yaşayın Diye Üzerine Para Veren Şehirler

Detroit, Michigan, ABD

Eskiden Kuzey Amerika’nın Paris’i olarak anılan Detroit, eski ihtişamını kaybetmiş durumda. Bu sebeple hükümet Challenge Detroit adlı programla, profesyonelleri Detroit’e yerleşmeye çağırıyor. Yerleşenler, ayda 2500$ destek alıyor.

Alaska, ABD

Alaska’da da gün geçtikçe nüfus düşüyor. Burası için ayrılan özel hükümet fonu ile hem Alaska’da yaşayabilir hem de üzerine para alabilirsiniz. Tek şart, en az bir yıl boyunca burada yaşamanız.

Saskatchewan Eyaleti, Kanada

Saskatchewan, üniversite mezunlarını (2010’dan sonra mezun olanları) 7 yıl boyunca burada yaşamaya çağırıyor. Henüz kariyeriniz için bir karar vermediyseniz, 20.000 Kanada doları karşılığında burada yaşamak akıllıca olabilir.

Niagara Falls, New York, ABD

Dünyanın en güzel şelalelerinden biri olan Niagara’yı da barındıran Niagara Falls şehrine iki yıl boyunca yerleştiğiniz ve üniversiteden yeni mezun olduğunuz sürece 7000$ alabilirsiniz.

Ponga, Asturias, İspanya

İspanya’nın kuzeyinde yer alan Ponga, en eski yerleşim noktalarından biri; ancak son zamanlarda nüfus düşüşte. Hükümet, buraya giden çiflere 3000 euro ödenek sağlıyor. Aynı zamanda, her çocuğunuzun başına bir 3000 euro daha alıyorsunuz.

Utrecht, Hollanda

Sosyal bilimler ve insanlık konusunda dünyanın en üst seviyesinde olan bu şehirde herkes 1000 euro alıyor.

Curtis, Nebraska, ABD

Eğer şehrin altyapısına ve üstyapısına katkı sağlayacak bir fikriniz varsa, Curtis’te size ücretsiz arazi ve ev veriliyor.
 

Kaynağı Gör

Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle’ı indirin, hiçbir gelişmeyi kaçırmayın!
BUNDLE'I İNDİR