Bundle -

642 gün önce

Tiger Woods’tan tarih dönüş: 11 yıl sonra gelen ilk şampiyonluk

Birleşik Amerikalı golfçü Tiger Woods, 2019'da en büyük 4 turnuvadan biri olan Masters'ı kazanırken; tarihin en büyük geri dönüşlerinden birine imza attı. Çalkantılı yaşamında bir çok zorluğun üstesinden gelen Woods, 11 yıl sonra şampiyonluk elde etti.

Tiger Woods, 2019 Masters turnuvasını kazanırken; bir büyük turnuvada 11 yıl sonra kupa kaldırdı. 15. büyük kupası için 3 bin 954 gün bekleyen Birleşik Amerikalı golfçü, tarihin en büyük geri dönüşlerinden birine imza attı. 

2008 Amerika Açık'ı kazandıktan sonra kimse onun bir 11 yıl bekleyeceğini ummuyordu. Ancak 2009 Kasım ayındaki araba kazası, ardından "seks skandalı" nedeniyle İsveçli eski manken Elin Nordegren'den boşanması, Woods için çöküşün başlangıcı oldu. 

Tekrar golfe dönen ve 2013'te beş turnuva şampiyonluğu yaşayan Woods, sonraki dört yıllda 24 turnuvada boy gösterebildi. Bu süreçte kronik bel ağrıları çeken Woods, 2017'de ise uyuşturuculu bir şekilde araç kullanmaktan suçlu bulundu. Yaşadığı zorlu sürecin ardından golfe dönen Woods, Masters turnuvasında şampiyonluğa ulaştı. 

Son yıllarda yavaş yavaş eski formuna yaklaştığı izlenimi veren Woods, Masters şampiyonluğunu garantiledikten sonra haykırarak şampiyonluğunu kutladı. Bu anlar için "Haykırdığımı hatırlıyorum" diyen 43 yaşındaki golfçü, 1997'deki şampiyonluğumda babam buradaydı ve şimde ben iki çocuğumla buradayım. En zorlu şampiyonluğumu kazandım." diye konuştu. 

TIGER WOODS'A KUTLAMA MESAJLARI

Tigor Woods'u eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama başta olmak üzere bir çok isim kutladı. Obama, Woods'un başarısı için, "Tebrikler, Tiger! Tüm inişler ve çıkışların ardından geri dönüp Masters'ı kazanmak; mükemmelliğin, sabrın ve adanmışlığın kanıtıdır" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAĞI GÖR

Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle’ı indirin, hiçbir gelişmeyi kaçırmayın!
BUNDLE'I İNDİR