-

15 gün önce

Süleyman Soylu'nun Şirketinin Geliri 7 Yılda 6 Kat Artmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kurucusu olduğu Engin Sigorta’dan yapılan açıklamaya göre, şirketin komisyon geliri 7 yılda 6 kat arttı. 

"Yeni şirketin ticari faaliyeti yok"

Engin Sigorta, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddiaları ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve oğlu Engin Levent Soylu'nun ocak ayında kurduğu Esigortan Sigorta Acentelik Hizmetleri Anonim Şirketi ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, Engin Sigorta'nın “Bazı büyük holdinglerle ve THY ile iş yaptığı” iddialarını hem gerçek dışı hem de mesleki kurallar açısından tutarsız ve mesnetsiz olduğu savunuldu.

"Atılan ve atılacak olan bu tür iftiralara karşı acentemiz, gerekli açıklamaları kamuoyu ile paylaşacak ve suç duyurularında bulunup yasal haklarını kullanacaktır" denilen açıklama şöyle:

Bakan Süleyman Soylu’nun şirketi Engin Sigorta’dan şirketi, 2013’ten 2020’ye kadar yıllara göre komisyon gelirlerini hem TL hem de dolar bazında paylaştı. Şirketin 7 yılda komisyon gelirinde yüzde 479,78 artış olduğu görüldü. 2013’te 1 milyon 14 bin 203 TL 66 kuruş komisyon geliri varken, 7 yılda neredeyse 6 kat büyüyerek 5 milyon 879 bin 406 TL 61 kuruşa ulaştığı ortaya çıktı. 

Engin Sigorta'dan yapılan açıklamada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve oğlunun ocak ayında kurduğu yeni sigorta şirketi ile ilgili de bilgi paylaşıldı. Açıklamada, “esigortan.net adlı bir şirket kurulması ile ilgili olarak da halihazırda ticari herhangi bir faaliyet veya etkinlik söz konusu değildir” denildi.

Soylu ve oğlunun ocak ayında kurduğu Esigortan Sigorta Acentelik Hizmetleri Anonim Şirketi'nin sermayesi 100 bin TL olarak belirlenmişti.

"İftiralara karşı yasal haklarımızı kullanacağız"

Gelirde 7 yılda 6 kat artış

Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle’ı indirin, hiçbir gelişmeyi kaçırmayın!
BUNDLE'I İNDİR