-

258 gün önce

Bitcoin kritik destekte dururken, Blockchain Yayın token’ları fırladı

BEĞENDİM

Oyun, video ve müzik yayınıyla ilişkili token’lar, Bitcoin fiyatı değer kaybetmeyi sürdürürken fırladı.

58 bin doları geçmeye çalışan Bitcoin (BTC) boğaları, 22 Mart’ta ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’in kripto paranın “altının yerini alabileceğini” söylemesine rağmen başarısız oldu.

Piyasalar ve TradingView verilerine göre yatırımcıların geçtiğimiz iki gündeki tüm 58 bin doları geçme çabaları başarısız oldu ve BTC 54 bin dolara geriledi.

Zincir üstü analizler, BTC fiyatı 60 bin doları geçmekte zorlanırken, balinaların ise son 30 gün boyunca Bitcoin biriktirmeyi sürdürdüklerini gösteriyor.

Kripto para sektörü için makro görünüm, gün geçtikçe iyileşmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük dergilerinden TIME, Bitcoin ve kripto paralara yakın bir CFO aradığını açıkladı. Ünlü dergi, ikonik kapaklarını NFT’ye dönüştürmeyi de araştırıyor.

Blockchain teknolojisinin video ve müzik yayını gerçekleştirebilecek noktaya evrilmesiyle birlikte, bu sektörlerde ilk giren avantajına sahip olan platformların değeri geçtiğimiz aylarda katlandı.

Blockchain tabanlı video yayını sektörüne Theta (THETA) ve Theta Fuel (TFUEL) liderlik etti. Her iki token’ın da fiyatı, 2021 yılında astronomik artışlar göstererek rekor seviyelere yükseldi.

Müzik yayın platformu Audius (AUDIO) da geçtiğimiz ay güçlü bir ralli gösterdi. 28 Şubat’ta 0,356 dolardan işlem gören AUDIO, 16 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,05 doları gördü.

22 Mart’ta dikkat çeken bir performans gösteren diğer altcoin’ler arasında yer alan Augur (REP) yüzde 30 yükselişle 39,30’a, XRP ise yüzde 20 artış ile 0,60 dolara yükseldi.

Kripto para piyasasının toplam değeri 1,746 trilyon dolar, Bitcoin’in hakimiyeti ise yüzde 59,8 oldu.

Kripto para piyasasının toplam değeri 1,746 trilyon dolar, Bitcoin’in hakimiyeti ise yüzde 59,8 oldu.

Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle’ı indirin, hiçbir gelişmeyi kaçırmayın!
BUNDLE'I İNDİR