-

1603 gün önce

İsviçre’de Duvarları ve Tavanı Olmayan Otel: Null Stern

İsviçre’de 6463 fit yükseklikte bulunan Null Stern otel odasının ne duvarı, ne tavanı, ne de kapısı bulunuyor. İlgi çekici otel odası İsviçre Alpleri’nde bulunmakla birlikte konuklarına panoramik ve nefes kesici bir manzara sunuyor. İşte İsviçre’deki Null Stern…

Bir çift kişilik yatak, 2 komidin ve 2 aydınlatma lambasınından başka hiçbir şeyin bulunmadığı otel odası, çevresindeki İsviçre Alpler’inin nefes kesen manzarasıyla birleşince ortaya oldukça şaşırtıcı ve büyüleyici bir manzara çıkartıyor.

Bu orijinal fikirin sahiplerinden biri, benzersiz tasarımı şöyle anlatıyor: “Tüm o sıkıcı duvarlardan kurtulduk! Dolayısıyla hiçbir şey sizin ve nefes kesici doğa manzarasının arasına giremez.”

Almanlar ise bu otel odası denebilecek tasarımın adını “Sıfır Yıldız” koymuş. Halbuki bir gece vakti burada kalan şanslı insanlar uyumadan önce binlerce yıldızı seyredebiliyor.

Bu otelde bir gece kalmak için dünyanın dört bir yanından gelen gezginler serin havada uyumanın tadına varmak için can atıyor.

Bu ünlü otel, İsviçre Alpleri’nin tam kalbinde bulunmakla birlikte deniz seviyesinin 6.463 fit yüksekliğinde yer alıyor.

Otelin bir gecelik konaklama fiyatı $210. Türk lirasına çevrildiğinde 710 TL’yi buluyor.

Null Stern, İsviçre Alpleri’ne kurulmadan önce bölgeye bir inşaat ekibi getirildi ve zemin düzleştirildi. Böylece yatak ve diğer eşyalar için düz ve uygun bir zemin elde edilmiş oldu.

Hiçbir duvarın veya kapının bulunmadığı eşsiz otelde banyo yaklaşık 5 dakika uzaklıkta.

Null Stern, diğer normal oteller gibi oda servisi hizmeti de vermektedir. Odanın özel uşağı bulunmaktadır. Uşak ise yakınlardaki bir kabinde yaşıyor.

Uşak, eşsiz otelde kalan konuklar için her sabah kahvaltı, her akşam ise yemek hazırlıyor.

Ne yazık ki otel kötü havalarda son dakika kararı ile rezervasyona kapatılıyor.

Null Stern, Frank Rinklin ve Patrik Riklin’in Daniel Charbonnier ile iş birliği yapması sonucu tasarlandı ve 2008 yılında inşaatına başladı.
 

Kaynağı Gör

Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle’ı indirin, hiçbir gelişmeyi kaçırmayın!
BUNDLE'I İNDİR