-

1626 gün önce

Bill Gates’in Lisedeyken Kızların Sınıfına Geçmek İçin Yaptığı Kurnazlık

Teknoloji devi Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin ismi olan Bill Gates, hepimiz gibi bir zamanlar ergence yaramazlıklar yapıyordu. Eh tabii bu kişi Bill Gates olunca yaptığı haylazlıklar da biraz farklı olabiliyor.

Bill Gates ve arkadaşı Paul Allen verdikleri röportajların birinde lise yıllarında yaptıkları küçük bir yaramazlığı itiraf etmişler. Lisede çapkınlık yapmak isteyen Bill Gates kendisini kızların olduğu sınıfa kaydettirmek için henüz yeni yeni gelişen teknolojiyi ve zekasını kullanmış.

Microsoft’un temellerini atan ve dünyanın en zengin insanları arasında olan Bill Gates’in kızlarla ilişkileri lise yıllarında hiç de başarılı değilmiş. Gates’in canı kızlarla konuşmak istiyormuş fakat bu konudaki özgüvensizliği nedeniyle bir türlü onlara açılamıyormuş.

‘Onlara yakın olursam daha rahat davranabilirim’ diye düşünen Gates, o sıralar daha sözlükte bile geçmeyen bir tabir olan ‘hackleme’ yöntemiyle kendisini ve arkadaşını kızların sınıfına kaydettirmiş. İkili birçok kez okulun sistemini hackleyip kendilerini kızların kalabalık olduğu sınıflara kaydettirerek belki de ileride yapacakları büyük işlerin küçük bir antrenmanını yapmışlar.

Gates bu konu hakkında; “Onlarla konuşup herhangi bir şey yapamıyordum; fakat sonuçta oradalardı. Sanırım kızlarla konuşmakta özel bir beceriksizliğim vardı, ya da sürekli ‘Tamam, onlara çıkma teklif edecek misin, yoksa etmeyecek misin?’ diye düşünüyordum. Harvard’a gittiğimde ise biraz daha sosyaldim. Fakat kızlarla konuşma konusunda yine ortalamanın altındaydım.” diyor.

Bill Gates’in 1994’de talih yüzüne gülüyor ve evleniyor.

BONUS: Gates’in gençlik yıllarından; “Bize gelsene, bilgisayar oynarız” fotoğrafı

Kaynağı Gör

Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle’ı indirin, hiçbir gelişmeyi kaçırmayın!
BUNDLE'I İNDİR