Kızlar Soruyor -

65 gün önce

​Yapmadan Önce Sevdiklerinizden Helallik Alın: İşte Dünyanın Dört Bir Yanından En Ekstrem Sporlar

Spor dendiğinde aklımıza gelenler hep aynı teraneler oluyor değil mi? Futbol, Basketbol, Tenis... Bir de hiç duymadığınız veya nadiren de olsa bazılarınızın duyduğu ekstrem spor türleri var dünyada. Bugün sizlerle bunları paylaşmak istedim. Okuduğumda ben de çok şaşırdım ve gerçekten bunlar spor mu diye kendime sordum.

Nikaragua'da ateşli bir sörf yapmaya hazır mısın?
Hiç poponuzun altında tahtadan bir sörfle aktif bir volkandan aşağıda doğru kaymayı düşündünüz mü? Muhtemelen aklınıza bile gelmedi. Nikaragua'da ekstrem spor meraklıları için böyle bir alternatif var. Aktif bir yanardağın eteklerinden aşağı, ardınızda uçuşan külleri savurarak 90 km hızla aşağıya doğru kaymanız mümkün.

Norveç: Metrelerce yüksekte ip cambazlığına ne dersin?
Bazen çevrenizdeki parklarda iki ağaç arasına gerilmiş iplerde cambazlık yapan insanlarla sık sık karşılaşabilirsiniz.
Hatta bunu daha da ekstrem gale getirip metrelerce yükseklikte bu sporu icra edenler mevcut. Fakat bu konudaki Guinness rekoru, yaklaşık 1000 metre yükseklikteki denemesiyle Christian Schou tarafından Norveç'te kaydedildi.

Meksika: Su altındaki mağaraları keşfetmeye hazır mısın?
Klostrofobik değilseniz ve su altında olmaktan korkmuyorsanız, tatlı su mağara dalışı tam size göre. Bu spor aktivitesi, mağaraları keşfetmek için derin bir çukura dalmayı içeriyor ve elbette çok riskli. Yemyeşil ormanlarla çevrili Meksika'nın Yucatán Yarımadası, bu spor için en ideal mekan olarak görülüyor; çünkü çok sayıda yeraltı tatlı su mağarasına sahip.

Yeni Zelanda: Heli-kayak da tecrübe edilmesi gereken bir spor türü!
Tecrübeli bir kayakçı veya snowboardcuysanız ve yeterince paranız da varsa, heli-kayak tam sizlik. Helikopterle el değmemiş zirvelere çıkabilir ve aşağıya doğru özgürce kayabilirsiniz. Heli-kayak'ın en büyük avantajı ise etrafınızda kalabalığın olmaması ve kar yüzeyinin mükemmel olması.
Yeni Zelanda , bu sporu yapabilmeniz için en uygun yerlerden birisi çünkü çıkabileceğiniz zirve seçeneği çok fazla. Ayrıca kar kalitesi de çok iyi.

ABD: Buz tırmanışı da ekstrem severler için kesinlikle ideal bir spor!
Adından da anlaşılacağı gibi buz tırmanışı, uzman bir ekipmanla buza tırmanmayı içeriyor. Katılımcılar genellikle donmuş şelaleleri ve benzeri buz oluşumlarını tercih ediyorlar. Manzarası da cabası.
ABD’ye giderseniz, Colorado’daki Ouray Buz Parkı'na uğrayabilirsiniz. (1995’te açılmış) Bu park yalnızca buz tırmanışı için özel olarak hazırlanmış bir tesis. bir tesis; 200'den fazla tırmanış yeri sunuyor.
 

KAYNAĞI GÖR

Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle’ı indirin, hiçbir gelişmeyi kaçırmayın!
BUNDLE'I İNDİR